PKO Ekstraklasa. Kto królem strzelców?

PKO Ekstraklasa - Król Strzelców

PKO Ekstraklasa w sezonie 2019/20 nabrała prawdziwego rozpędu. Kibice emocjonują się wyścigiem o tytuł mistrzowski, ale nie tylko. Równie ciekawa rywalizacja toczy się o koronę króla strzelców. Czy po dwóch latach przerwy przypadnie ona polskiemu graczowi?

PKO Ekstraklasa – kto będzie najskuteczniejszy?

Ostatnie dwa sezony kończyły się zwycięstwami w klasyfikacji strzelców obcokrajowców. Przed rokiem najwięcej goli wbił Igor Angulo. Piłkarz Górnika Zabrze zakończył sezon z 24 trafieniami. Dwa lata wcześniej najskuteczniejszy okazał się Carlitos. Ówczesny gracz Wisły Kraków trafił również w całym sezonie 24 razy do siatki rywali.

Czy w obecnym sezonie PKO Ekstraklasa nas zaskoczy? Czy Polak zdobędzie koronę króla strzelców? Jest na to szansa, za sprawą Jarosława Niezgody. Dlatego, że napastnik Legii Warszawa ma aktualnie tyle samo bramek, co Christian Gytkajer. Oboje Panowie są liderami klasyfikacji strzelców – mają po 11 goli, w rozegranych 18 meczach. Na trzecim miejscu znajdują się aktualnie Damjan Bohar, Jesus Imaz oraz Jorge Felix. Wszyscy strzelili do tej pory 9 bramek.

Jak radzą sobie Polacy?

Jarosław Niezgoda jest jedynym Polakiem, który w miarę sobie radzi, pod względem liczby zdobytych bramek. Dlatego w nim upatrujemy głównego faworyta do zdobycia korony. Wyniki pozostałych rodaków z pewnością nie zachwycają. Doświadczony Paweł Brożek ma 8 bramek na koncie, a Adam Buksa o jedno trafienie mniej. 7 goli zdobył do tej pory też Patryk Klimala. W czołowej “15” najlepszych strzelców mamy tylko sześciu Polaków. Ostatnim z nich jest Artur Sobiech, który ma na koncie sześć bramek.

Czy któryś napastnik ma szansę na grę w reprezentacji?

Paweł Brożek jest już szczerze mówiąc za stary. Artur Sobiech nie sprawdził się zbytnio w kadrze. Patryk Klimala, Adam Buksa i Jarosław Niezgoda jak najbardziej mogą próbować swoich sił w reprezentacji. Wydaje się, że najbliższej jest ten ostatni. Wątpliwe jednak, by gracz Legii Warszawa pojechał na Mistrzostwa Europy w 2020 roku. Atak w kadrze mamy już bardzo solidnie obsadzony.

Wkrótce zakłady na Mistrzostwa Europy przyjmować będą legalni bukmacherzy. Ich listę znajdziesz na naszej stronie internetowej. Pamiętaj, że hazard silnie uzależnia i jest przeznaczony tylko dla osób pełnoletnich.

Relevant news